| Andra_5221 a întrebat:

Ce carti aveti si pentru mine? M-a apucat dintr-o data pofta de lectura.happy As vrea sa imi spune-ti carti citite de voi si care v-au impresionat.Merci.

17 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Uite, citeste Hector Malot - Singur pe lume. Chiar daca e o carte mai de copii, iti garantez ca impresioneaza la orice varsta. O poveste emotionanta a unui copil care-si cauta familia. O poveste despre oameni si viata, despre curaj si speranta.

| ATHOS a răspuns:

Margaret Mitchell " Pe aripile vantului ", Lev Tolstoi " Anna Karenina "
Lectura frumoasa! E pentru tine!

| dynasmile21 a răspuns:

Buna happy
Apararea lui Galilei-Octavian Paler
Yakuza Moon- Shoko Tendo
Scrisoare de dragoste- Mihail Drumes
Nu prea imi vin altele in minte acumhee hee

| Codruta a răspuns:

Mandrie si prejudecata mi-a placut mult love struck

| Christina a răspuns:

Toate cartile de Paolo Coelho love struck

| Anileda a răspuns:

M-am hotarat sa devin prosthappy

Interesanta carte

| xOchelariCuInfraRosu a răspuns:

"mana stanga a lui Dumnezeu"

| Nirvana a răspuns:

Mi-a placut mult Fata sălbatică-Linda Newbery. Are un final neasteptat si ramai cu un sentiment straniu dupa ce ai terminat-o. Eu ti-o recomand pentru ca e o lectura usoara, frumoasa si interesanta.

| Necunoscută a răspuns:

Mihai Strogov-Jules Verne

Aventurile lui Oliver Twist-Charles Dickens

Adela-garabet ibraileanu

Cişmigiu et. Comp-Grigore Băjenaru love struck

charles dickens-marile sperante

charles dickens david copperfield

| kiddutssa a răspuns:

"m-am hotarat sa devin prost" de martin page. In ciuda titlului este o carte minunata care iti va da de gandithappy

| SimonaMrr a răspuns:

Twilight, New Moon, Eclipse, Breaking Down
The Floods(Familia Puhoi) laughing,
Torturati-l pe artist
Cismigiu et. Company
Harry Potter (toata seria.)
Camp Creepy Time
Seriile "Viata langa un vampir"
Arcasul Verde
Cirque Du Freak
The Anomalies
Slam
Dracula
Vraciul
Taramul Fagaduintei
Ma dau in vant dupa cumparaturi. si cartile care urmeaza dupa.
Ciresarii

si cam atat. nu mai imi vin in mintehappy

| alicexs a răspuns:

Cauta de stephen king happy

| DoodyAlexx a răspuns:

Iti recoman Harry Potter (toate 7 volume), Cea din urma zi a unui condamnat de Victor Hugo, Robin Hood de Henry Gillbert, Draga John de Nicholas Sparks. Daca nu gasesti cartea la Draga John este filmul, Dear John chatterbox laughing.

| mdia13 a răspuns:

Toate cartzile Harry Potter

La rascruce de vanturi

Mandrie si prejudecata

Jane Eyre

Mizerabilii

Crima si pedeapsa

| AlexandraAndaSufletel a răspuns:

Dracula-Bram Stoker, Ion Luca Caragiale-nuvele, Toate panzele sus-Radu Tudoran, Enigma Otiliei-Gorge Calinescu, Jules Verne, Winnetou-Karl May...si multe altele, eu in general citesc cartile de la adevarul

| DeeeaBaaa a răspuns:

3 intr'o barca
Pisica
Alchimistul :*

| jasmine_2952 a răspuns:

Citeste cartea bruta de guy des cars o carte ffbuna pe care ti-o recomand.sidaca iti plac politiste iti recomand inamicul public numarul unu de horia tecuceanu.sunt 2 carti care mie mi-au placut ff mult. ceva de genul canu le mai lasi din mana. sper ca ti-am fost de ajutor