| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce personaj semeni (sau ai vrea sa semeni) din carti citite? de ce?

11 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Cu Olguța, din "La Medeleni".De ce? Nu știu.Deși nu am frați, gen, Danuț, am prietene din copilarie, gen, Monica.

| Dumnezău a răspuns:

De semanat, seman cu Sam Spade din "Soimul Maltez" si cu diavolu' pitic intelept Tyrion Lannister din ASOAIF.De dorit, as vrea sa seman cu Stannis Baratheon, tot din ASOAIF, cu Valjean, sau cu Porta lui Sven Hassel.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Cu Mircea Eliade din Romanul adolescentului miop.

| fadnox a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Pe mine m-a impresionat mai mult Marcu, colegul lui Eliade

| lincourt a răspuns (pentru fadnox):

Haha... ce intrebare tare! m-a pus pe ganduri...cred ca seman cu contesa Jeanne de la Motte de Valois din Colierul reginei de Dumas fiul (sunt o mica scorpie rolling on the floor, dar ii admir personalitatea lui Rachel Sexton din Conspiratia de Dan Brown.

| aliceinchains a răspuns:

Probabil la unele idei, mentalitate, cu Jack Lancaster din "Douăzeci și ceva", Iain Hollingshead.

| LegionarulRoman a răspuns:

Co Contele de Monte-Cristo sau Winnetou/sau Old Shatterhand.De ce? Au avut un caracter incredibil.

| Indestructible a răspuns:

Katniss Everdeen din The Hunger Games.

| Kerli a răspuns:

As vrea sa seaman cu Femke din Spioana Imperiala de Mark Robson

| Exxtremus a răspuns:

Eu cred ca atuncea cand o sa fiu adult, o sa seaman cu Nicolas Scagelaughing Seaman pe el la bibilica laughing Am glumit, dar seaman pe multilaughingSau Harry Potter, nu, laughing Nu am okelarylaughing))))))))))

| adelina19 a răspuns:

Cu Emma din Emma de Jane Austin. Pentru ca pentru ea familia si prietenii sunt cei mai importanti si desii are prejudecati tipice, stie sa le foloseasca intr-un sens bun. E o fire buna care incearca sa ii faca pe cei din jur fericiti iar apoi se gandeste la ea.