| Prezidentul a întrebat:

Ce carti de istorie imi recomandati?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Citește Crimele umanității ( o enciclopedie, care conține faptele de cruzime săvârșite în istorie), autorul e Dan Smântânescu.
Pe mine m-au atras mai mult cărțile documentar despre lagărele naziste, ex. : În umbra crematoriului (Oliver Lustig), Am fost medic la Auschwitz (Miklós Nyiszli), Fabrica morții, mărturii despre Auschwitz (Ota Kraus), Destin blestemat (Oliver Lustig) etc

2 răspunsuri:
| Burjon a răspuns:

Fii mai detaliat! la manuale te referi?

| Prezidentul explică (pentru Burjon):

Carti de citit, nu manuale. O carte gen "O istorie sincera a romanilor". Ceva ce ti-a placut.