| MargaPopescu a întrebat:

Ce cosecinte negative are energia electrica asupra consumatorului.

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Provoaca dependenta happy Ai putea trai o saptamana fara frigider?
Se crede ca daca esti expus la campuri electric puternice, poti face cancer.
Te poti electrocuta daca esti neatent.
Productia electricitatii este un factor major de poluare care afecteeaza si consumatorul.
Contribuie la incalzirea globala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SkyPilot):

Fii atent, asupra consumatorului. Nu a omului.winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru SkyPilot):

Orice consumator chiar si omul consumand alimente naturale, scurteaza durata de functionare. In cazul consumatorilor de curent, un curent de calitate proasta ii scurteaza foarte mult durata de functionare. Daca te consideri consumator de curent, ti-o scurteaza imediat.laughing

| SkyPilot a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate ca ai dreptate. M-am gandit la omul consumator de energie.