| Beibb_Crissa_1995 a întrebat:

Ce credeti ca poate pica la subiectul 1 B la romana clasa a8a?

3 răspunsuri:
| mihaela0205 a răspuns:

Ținând cont că nu am mai avut genul liric de ceva timp, cred că e posibil să pice genul liric și compunerea va ori despre mesajul poeziei, semnificația titlului sau apartenența la gen.
Însă ar mai putea fi ori basmul, nuvela, schița sau fabula, care nu prea s-au dat nici ele, și aici e posibil să fie o compunere în care să caracterizezi un personaj, ori să demonstrezi apartenența la specie, zic eu happy

| JustAKiss a răspuns:

Eu cred ca va aparea ceva legat de semnificatia titlului, pentru ca asa era si modelul de pe site-ul ministerului pentru Evaluarea Nationala.

| motorx98 a răspuns:

O argumentare gen epic, liricl basm. pastel nuvela, schita sau relatia dintre titlu si continut rezumat....hmmmmm e greu de spus...