| Bishopp a întrebat:

Ce facultate imi recomandati sa urmez, ceva la care se intra pe baza de dosar, pe baza mediei de la Bac, ca nu as mai vrea sa invat pentru examen. Mie nu-mi place nimic, niciun domeniu, nicio meserie si nu stiu ce sa fac. Multumesc.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca nu stii ce sa faci si iti este lene sa inveti de ce te mai chinui cu facultatea?

| Bishopp explică (pentru suntserios):

De invatat invat la toate, sunt a 12 a, am luat media la simulare bac 9. dar nu invat cu placere, invat de nevoie, adica nu-mi place nicio materie. Ma intelegi acum?

| Zaygon a răspuns:

Si eu sunt a 12-a. Si dau admitere(una am dat-o mai am una) si si daca iti place sa fi pierde vara, mai bine nu fa nici o facultate. Facultatile alea pe baza dosar, marea lor majoritate sunt de 2 lei in opinia mea. Dupa sa nu vii si sa zici ca ai nevoie de bani sau ca nu te angajeaza nimeni sau te angajeaza pe un salariu de mizerie.