| MaruuXD a întrebat:

Ce facultate poti urma dupa stiinte sociale? dar dupa stiinte ale naturii? funda:*

Răspuns Câştigător
| mamasitakiss a răspuns:

Nu ar trebui sa te gandesti ca daca ai terminat un profil ar trebui sa te bazezi pe acelasi si la facultate.ca nu au nimic in comun.eu am terminat stiinte ale naturii si am dat la medicina.dar nimic din ce am facut la liceu nu am facut la facultate.acolo te va lua de la 0 pentru ca multi nu au terminat acelasi profil ca tine.este mare diferenta. sper ca am ajutat.

| MaruuXD explică (pentru mamasitakiss):

Si as vrea sa te mai intreb ceva. daca ai facut stiinte ale naturii fizica e grea? pentru ca o urasc

| mamasitakiss a răspuns (pentru MaruuXD):

Este grea.dar la facultate oricum nu vei face cine stie ce fizica daca alegi medicina.sau asistenti medicali.acum fara suparare nu trebuie sa te gandesti ca va fi greu pentru ca in orice domeniu este cate ceva greu dar trebuie sa treci peste si oricum nu te alarma ca la noi facultatea se face pe bani oricat de prestigioasa ar fi

3 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,exista mai multe facultati pe care le poti alege.De exemplu,la stiinte sociale poti urma facultatea de litere, de istorie, academia de politie[daca esti capabila] iar la siinte ale naturii poti urma o facultate de farmacie, medicina, psihologie etc. Sper ca te-am ajutat!happy