| anonim_4396 a întrebat:

Ce facultati de limbi straine sunt cele mai bune din tara? Merita sa fac facultatea de limbi straine? Ce pot deveni dupa ce o termin, in afara de prof.?

Răspuns Câştigător
| 7QA3 a răspuns:

Bucuresti. Merita sa faci o astfel de facultate daca te atrage. Mai ai avantajul ca te poti descurca intr-o varietate de situatii cunoscand foarte bine 2-3 limbi straine. Poti avea slujba de traducator (banoasa in strainatate si chiar si aici daca stii cum sa mergi) si. in combinatie cu o alta facultate sau chiar cu niste atestate luate in fuga, iti poti garanta un job in aproape orice domeniu in strainatate, de asemenea. Poti ajunge si notar, daca activezi la drept dupa aceea, sau consilier, jurnalist, aproape orice vei tu. Succes!

3 răspunsuri:
| JustMeAndMyWorld a răspuns:

Translator, sau poti deveni un angajat la una din mariile compani internationale, dar cred ca ai nevoie si de alte studii pentru asa ceva, oricum nu este o facultate rea...succes

| BiuL a răspuns:

La cluj la babes bolyai sau la universitatea Bucuresti (cea de stat).

| Danysan a răspuns:

Bucurestiu e baza te asteptam aici laughing-si uite asa mai rapim cate o fata frumoasa laughing