| Bogdanmanolachi a întrebat:

Ce facultăți ok stiti prin Iași? Care merita? Sunt profil mate info in liceu.

11 răspunsuri:
| andreea567890123 a răspuns:

-UMF Grigore T. Popa IASI
Nu iti zic sa te duci la medicina, ai mai multe specializări acolo, cum ar fi tehnica dentară, asistență medicală, farmacie.

Eu una dau la tehnica dentară la Iași happy.

-Facultatea Gheorghe Asachi Iași. E un fel de politehnica, tot inginer iesi.

- Facultatea de Medicină Veterinară. Chiar ți-o propun. Cunosc 4 persoane care n-au intrat la medicina umana, luând nota 4-5 si la medicina veterinara au intrat cu 8 si ceva la buget. App, media bac e jumătate. happy
Aici ai acelasi materii ca la medicina, numai ca nu iti trebuie 9-10 ca sa rămâi la buget. Poti sa ai 6-7-8 si esti la buget. Ai si timp pentru tine destuul fata de umana, nu există rezidențiat.

-Facultatea de info, având în vedere că esti la mate info.

| Bogdanmanolachi explică (pentru andreea567890123):

Si la una din aceste facultăți iti trebuie media la purtare din anii de liceu? Au vreo importanta?

| andreea567890123 a răspuns (pentru Bogdanmanolachi):

Ai de gând să dai la vreuna din ele?

| Bogdanmanolachi explică (pentru andreea567890123):

Eu ma gândeam la facultatea de mate de la cuza, dar am purtarea scăzută în liceu.

| andreea567890123 a răspuns (pentru Bogdanmanolachi):

Poti sa dai chiar dacă ai purtarea scăzută

| Bogdanmanolachi explică (pentru andreea567890123):

Deci nu are nicio importanta purtarea?

| andreea567890123 a răspuns (pentru Bogdanmanolachi):

Nu, nu are nicio importanta!

| Bogdanmanolachi explică (pentru andreea567890123):

Ok, dar merita facultatea de mate de la cuza?

| andreea567890123 a răspuns (pentru Bogdanmanolachi):

Daaa
mie una asa mi se pare
cauta si pe net pareri

| Bogdanmanolachi explică (pentru andreea567890123):

E greu sa intri?