| Hogas_Georgiana_1996 a întrebat:

Ce inseamna adresa de facturare si adresa de livrare?

Răspuns Câştigător
| nugasescusernameliber a răspuns:

Adresa de livrare este adresa unde doresti sa fie livrat coletul, banuiesc ca la tine acasa. Adresa de facturare este adresa pe care doresti sa fie emisa factura. De exemplu daca ai firma si doresti pe firma o factura.
Daca nu e cazul, trece aceeasi adresa in ambele cazuri.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa cum le zice si numele una e adresa la care se livreaza produsul, una e adresa trecuta pe factura

| ALGator a răspuns:

Adresa de facturare e adresa platitorului (tu de exemplu).
Adresa de livrare e locul in care marfa cumparata va fi trimisa (la casa de vara, prietenului, bunicii). De multe ori e aceeasi cu cea de facturare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa iti dau un exemplu ca sa intelegi. Daca tu faci comanda pentru un prieten si vrei sa platesti tu, treci adresa de facturare cu adresa ta iar cea de livrare a prietenului. Deci factura va veni la adresa ta iar produsul la adresa prietenului. Daca comanzi pentru tine treci la adresa de facturare si adresa de livrare aceeasi adresa, a ta.