| Alexandra_4191 a întrebat:

Ce inseamna mediocru?
ca tot aud la roboti dar nu stiu ce inseamna

6 răspunsuri:
| OnixXdd a răspuns:

MEDIÓCRU, -Ă, mediocri, -e, adj. 1. Care se află între două limite extreme, mijlociu, potrivit; care nu iese din comun, nu se evidențiază prin nimic, modest, banal. 2. Lipsit de inteligență, de capacitate ori cultură, de spirit; fără valoare. [Pr.: -di-o-] – Din fr. médiocre.

| LordJohn a răspuns:

In primul rand poti cauta in dex... cu capacități intelectuale reduse, fără valoare

| ēน a răspuns:

Care se afla intre două limite extreme, mijlociu, potrivit; care nu iese din comun, nu se evidențiază prin nimic, modest, banal. Lipsit de inteligență, de capacitate ori cultură, de spirit; fără valoare happy fundisa?

| xgeanina a răspuns:

Pai cred ca mediocru este intre inteligent si prost si se aseamana cu mijlociu sau nu este nici destept nici prost asa ca-i spune mediocru happy. funda? :* puppy dog eyes

| balintsebastian a răspuns:

Modest, banal

| boghy123 a răspuns:

SalutL:P intra pe www.dex.ro si afli acolo:P