| Anonnnnn a întrebat:

Ce inseamna mediocru?laughing)

6 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Prostanac.

| LolaKissTheGirl a răspuns:

(Om) prost, nătâng, bleg, prostan.
Care vădește lipsă de caracter și de inteligență.
Care se află între două limite extreme, mijlociu, potrivit; care nu iese din comun, nu se evidențiază prin nimic, modest, banal. 2. Lipsit de inteligență, de capacitate ori cultură, de spirit; fără valoare.
More: http://dexonline.ro/definitie/mediocru
si
http://dexonline.ro/definitie/prost%C4%83nac.

| ImmortalQueen a răspuns:

Www.dexonline.ro cauta aici :d vei gasi un raspuns mai explicit :D

| cosmin21 a răspuns:

Care se află între două limite extreme, mijlociu, potrivit, care nu iese din comun, nu se evidențiază prin nimic, modest, banal

| Alexandra_2294 a răspuns:

Mijlociu din punct de vedere al inteligentei

| amoremioX a răspuns:

Mediocri, -e, adj. 1. Care se află între două limite extreme, mijlociu, potrivit; care nu iese din comun, nu se evidențiază prin nimic, modest, banal. 2. Lipsit de inteligență, de capacitate ori cultură, de spirit; fără valoare. [Pr.: -di-o-] – Din fr.cu capacități intelectuale reduse, fără valoare. (< fr. médiocre, lat. mediocris