| Bianca298 a întrebat:

Ce inseamna "nigga"?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E derivat de la niggers,adica nigerieni,nigerieni sunt prin africa. Termenul e folosit in mare parte de rasisti insa uni rapperi sau smardoi negri (nu sunt rasist exista prorecle urate si pentru albi happy )se saluta intre ei aratand compasiune unul fata de celalalt,intro lume plina de rasisti care nu i suporta(repet nu fac parte dintre rasisti). Exemple de salut sunt,, hey nigga,,,, what up nigga?,,,, Hey ma nigga,,,, What up ma nigga?,,

| Green66 a răspuns:

Înseamnă "cioară/cioroi". Dacă ești alb și folosești cuvântul ăsta ești considerat rasist, dacă ești negru îl poți folosi liniștit :D
La noi în țară, mai nou, când vorbești de o persoană de o anumită etnie, trebuie să folosești cuvântul "rrom" că altfel te acuză de rasism. Dacă nu iei în calcul acei "regi" sau "împărați" se observă că ei își spun "țigani".
http://www.youtube.com/watch?v=VInnWRzIHek

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
Este un termen folosit in engleza si inseamna "cioroi". Se refera la defaimare rasiala.
Sper ca te-am ajutat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Da si e folosit mai ales pentru romi.