| alexandrei7777 a întrebat:

Ce iti trebuie pentru a deveni un depanator de calculatoare?
E necesara facultatea de etti, it? As vrea sa devin un depanator de calculatoare dar nu stiu ce cursuri sa urmez.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Facultatea este pentru programatori. Nu este necesara. Trebuie sa faci un curs: http://www.academiacredis.ro/curs-tehnician-retele-de-comunicatii
Sa ai indemanare, atentie si rabdare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Facultatea de electronica t-ar ajuta cel mai mult in cazul asta

| alexandrei7777 explică (pentru suntserios):

ETTI-ul e cu software, nu cu hardware.Eu caut hardware, nu software.

| suntserios a răspuns (pentru alexandrei7777):

ETTI nu este exclusiv pe partea de software exista specializari pe partea de electronica la fel cum sunt si la AC sau la facultatea de electrotehnica.

Nu cred ca ai sa gasesti o specializare concret pe ceea ce vrei tu.

Electronica si electrotehnica te va ajuta la depanare, ceea ce se face la AC pe partea de automatica sau calculatoare te va ajuta la proiectare hardware