| ChristinneVonD a întrebat:

Ce lecturi se fac in clasa a IX-a, profil filologie sau stiinte sociale? happy Ar trebui sa citesc pe celeobligatorii sau pe cele suplimentare? Ma gandesc ca lecturile obligatorii le vom face oricum la clasa thinking (A doua intrebare a sunat cam stupid dar laughing )

3 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Parerea mea: citeste ce iti place si ce te atrage nu ce iti dau ei la clasa.

| ChristinneVonD explică (pentru Nickname1890):

Vreau sa fac o impresie buna, stii cum e.Prima parere nu se uita niciodata.Si as vrea sa ma familiarizez cu operele pe care le voi face in caz ca nu le-am mai citit pana acum.

| ChristinneVonD explică:

Sa le citesc*