| Lala20 a întrebat:

Ce materii se fac la liceu cu profil real la Stiinte ale Naturii?

Răspuns Câştigător
| Loredana_4793 a răspuns:

Romana(4ore), mate(4ore), fizica(3ore), chimie(2, daca va alegeti un optional 3), biologie(2 si daca ai optional 3), sport(o ora sau doua), religie, desen, muzica(o ora dar din a 11 nu mai faci decat religia), TIC(2 ore)Info(o ora), logica(o ora, din a 10 faci psihologie, a 11 economie, a 12 filozofie), engleza(2 ore), franceza(2 ore), istorie(o ora), georgafie(o ora). Sper sa nu fi ratat cevahee hee. Eu sunt a 12 anul asta pe acest profilwinking
Succeskiss

| cottoncandy77 a răspuns (pentru Loredana_4793):

Loredana, in a 10-a mai ai educatie antreprenoriala, in celelalte clase (11 si 12) mai faci ceva in afara de economie si respectiv filozofie?

9 răspunsuri:
| Loredana_4793 a răspuns:

Pai mai ai si ora de dirigentie si cateva optionale pe care vi le alegeti voi, cam 30 de ore pe saptamana.
Te pupkiss

| Lala20 explică:

Deci cam 27 de ore pe saptamana?

| Lala20 explică:

Mersii mult de raspunsuriwinking
Succes si tie Loredana :*

| Lala20 explică:

Pai eu acum incep clasa 8-a si am pus aceasta intrebare deoarece vreau sa ma duc la liceu la acest profil happy Mersi ca mi-ai zis de bilingv pentru. ca oricum ma interesa si asta.

| AnnaMariaaa a răspuns:

Se acseaza pe chimie, fizica si biologie, dar se fac si restul de materii.

| Dena01 a răspuns:

In afara de ce s-a spus inainte, eu sunt tot la profil de stiinte ale naturii, doar ca la bilingv, iar asta inseamna ca intr-a 9a am facut 5 ore de eng pe saptamana, iar in a 10a vom face 6-in rest, nu sunt sigura. Si tot de la bilingv se trag si materiile gen geografia si istoria Marii Britanii, dar banuiesc ca tu esti doar la profil 'simplu'tongue

:*

| cnmv a răspuns:

ROMANA(4 ORE)
matematica(4/5 ore, depinde de optional)
fizica(3 ore)
chimie(2/3 ore)
informatica( 1 ora)
TIC(2 ore)
engleza(2 ore)
franceza( 2 ore)
religie( 1ora)
logica(1 ore)
desen(1/2 ore)
muzica(1/2 ore, adica o saptamana faci muzica, una desen, acum depinde si de liceu)
istorie(1 ora)
geografie(1 ora)
sport(1 ora)

Cam atat...

| Risnoveanu_Petre_1969 a răspuns:

Ce Meserie Are Cursantul Dupa Terminarea Liceului