| Liv_Livia_2000 a întrebat:

Ce materii se fac la științe sociale?

Răspuns Câştigător
| Andersen2k18 a răspuns:

Materiile predate la stiinte sociale sunt istoria, lb.romana(4-6 ore pe saptamana), engleza, franceza(8 ore in total), geografie, matematica(2-4 ore pe saptamana.).
Vei face si biologie, fizica si chimie, in clasa. a 9-a si a 10-a(1-2 ore pe saptamana.). Vei face in a 9-a logica, in a 10-a psihologie, in a 11-a economie si in a 12-a filozofie, la care vei si da teza.As putea spune ca materiile de la socio sunt la asemanatoare, ca la filo. Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns: