| CMada95 a întrebat:

Ce materii trebuie sa stii bine sa intri la farmacie?

7 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Nu cred că e prea complicat.
Deschizi ușa și intri la farmacie.

| rapp2020 a răspuns:

Chimie si biologie

| RareşTPUro a răspuns:

Trebuie sa faci facultatea pentru a avea dreptul de a fi vanzatoare la farmacie. Intreaba-i pe parintii tai de ce facultate ai nevoie pentru a intra la farmacie. Din punctul meu de vedere, cred ca trebuie la facultatea de medicina!

| OnuOnulică a răspuns:

Biologie si Chimie

| Pufosibila a răspuns:

Biologia si Chimia, practic trebuie sa urmezi liceul cu profil real de Bio-Chime apoi dai la facultate. happy

| Nicole190 a răspuns:

Pentru a avea un loc de munca la farmacie, se fac niste cursuri de posliceala, daca nu ai luat bacul aceasta posliceala te asteapta 3 ani ca sa il iei si materiile necesare ar fi biologia si chimia din cate stiu!

| WellowDee a răspuns:

Chimie si biologie