| Skrilly a întrebat:

Heeeeeeeeei
pentru facultatea de farmacie ce materii trebuie să știi foarte binebig grin?

6 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Biologia si chimia, presupun...

| Skrilly explică (pentru greyhound):

Si mate nu I don't want to see?

| greyhound a răspuns (pentru Skrilly):

Nu cred, nu vad ce legatura ar avea cu domeniul farmaceutic

| Exilee a răspuns (pentru Skrilly):

S-ar putea. La examenul de admitere NU o sa dai la mate, dar ITI TREBUIE ACEA GANDIRE matematica pentruc a sa poti face fata la ore. Sa nu crezi ca daca esti la UMF numai faci biologie, chimie, mate;))

Admiterea se da: o proba obligatorie ( ANATOMIE- de recomandat ar fi sa dai abc-ul la biologia dintre clasele 11-12) si proba la alegere intre ( chimie ORGANICA si FIZICA) Eu ti-as sugera sa dai proba la alegere la fizica deoarece este in mare parte teorie ( la termodinamica) si sa inveti anumite unitati de masura in sistemul international.

www.admiteremedicina.ro! Vezi si www.admiteremedicina.ro/echipa

| Sophieeeeeee a răspuns (pentru greyhound):

Sa numeri pastilele tongue

| Skrilly explică (pentru Sophieeeeeee):

Really -.-