| Timis_Stecho_Cristian_1981 a întrebat:

Ce medie imi iese daca am la romana notele:7, 8,10, 10 si in teza nota 7? Imi spune cineva ce medie imi iese? Va rog!

Răspuns Câştigător
| dodado a răspuns:

Daca ai 7, 8, 10, 10 si cu inca un 7 iti iese 8.40... da daca ai o profa de treaba iti va trece 9 happy

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

8.31, deci vei avea media 8!
Dacă obțineai 8.50, atunci ai fi avut media 9, fiindcă se rotunjea.

| wpAbby a răspuns:

8.31. De ce? Aduni toate notele, le imparti la cate sunt, rezultatul il inmultesti cu 3, rezultatul il aduni cu teza si rezultatul il imparti la 4.