| alexutsuu96 a întrebat:

Ce mentiune aiu daca am media 8.18 in clasa aIX-a?

6 răspunsuri:
| betsy a răspuns:

Depinde de mediile colegilor tai. Daca in clasa sunt multe medii peste 9, 50, se poate si sa nu mai iei deloc. Daca colegii tai au medii mai mici, se poate sa iei una dintre primele mentiuni.

E un numar fix de premii si mentiuni, care se dau in ordine, de la cel cu media cel mai mare spre cei cu medii mai mici. Nu iti pot spune ce mentiune iei daca nu stiu mediile celorlalti din clasa ta, dar sper ca te-am ajutat! happy

| pwp a răspuns:

Depinde de restul mediilor...de ex, in clasa mea se dau mentiuni numai pentru cei peste 8.50, iar in alte licee nu se iau mentiuni daca esti sub 9.

| afrodita3333 a răspuns:

Pai depinde de diriginte, pana la ce medie decide sa dea mentiuni

| Dana211 a răspuns:

Din cate stiu eu mentiunile se dau pana la media 9 deci e posibil sa nu iei nimic. Dar asta depinde si de regulamentul liceului si asa mai departe

| Gogu06 a răspuns:

Depine de la scoala la scoala mentiunea 1 ar trebui.

| Alyn99 a răspuns:

Depinde de scoala a mine se ia mentiune de la 9 in sus