| 1999777999 a întrebat:

sant in clasa a 7-a si am media 8.11 deci...iau mentiune?

Răspuns Câştigător
| betsy a răspuns:

Depinde de mediile colegilor tai. Daca in clasa sunt multe medii peste 9, 50, se poate si sa nu mai iei deloc. Daca colegii tai au medii mai mici, se poate sa iei una dintre primele mentiuni.

E un numar fix de premii si mentiuni, care se dau in ordine, de la cel cu media cel mai mare spre cei cu medii mai mici. Nu iti pot spune ce mentiune iei daca nu stiu mediile celorlalti din clasa ta, dar sper ca te-am ajutat! happy

4 răspunsuri:
| alexalexandrusincerul a răspuns:

Nu,mentiune se ia doar de la 8.50 in sus.

| Darker a răspuns:

Eu sunt in clasa a5-a si am luat premiul 2 cu 9.96 si au fost mentiuni pana la media 9.00 dar daca subt mediile mici, se pot la si de la 8.50!

| K9pInKuTzZaThA a răspuns:

happy Asta Nu Noi Stim happy De exemplu Daca o fata are 10 i`a locul 1 alta fata 9.15 locul 2 alt baiat 9.56 locul 3. altul 9.00 mentiune 1 si tot asa daca exista mai multe medii care te`au intrecut nu iei dar daca sunt doar cativa care ti-au intrecut media atunci iei. big grin Sper Ca Ai inteles :X

| TheEvilCat a răspuns:

Depinde de mediile clasei, la mine in clasa...cine are sub 8, 50 nu ia nimicbig grin