| deny96 a întrebat:

Ce meserii sunt mai bune si pentru viitor care te pot ajuta in viata? funditakiss

Răspuns Câştigător
| SteauaNordului a răspuns:

Tara e plina de studenti la drept, ase si IT
poti incerca fac litere ( translator, profesor-poti devenii profesor universitar) medicina, sa te faci arhitect sau sa dai undeva la o politehnica

te asigur ca vremurile se schimba si un profesor va castiga mai bine
dar sfatul meu este sa faci ce iti place, nu pentru bani.
Daca ai capul pe umeri poti face bani din orice. Crede-ma ca o sa iti blestemi zilele toata viata daca o sa ai un serviciu care nu iti place

3 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Doctor
avocat
judecator

pa-pa

Răspuns utilizator avertizat
| FlorinaRuby a răspuns:

@AnaliaDeepika acel 8 mil. cum spune si bubu nu se poate compara in nici un caz cu un salariu de avocat.

Eu sunt la profilul FILOLOGIE.
am de ales dintre meserii ca:arhitect, judecator, avocat, jurnalist, translator, psiholog, scriitor