| raduspace10 a întrebat:

Ce parere aveti ca un licean sa inceapa sa invete materia de la facultate dinainte sa o inceapa? Sa spunem ca vrea sa dea in domeniul X. La scoala, in afara de materiile de bac, isi cam poate "baga picioarele" in celelalte, ca nu ii trebuie note. Si respectivul are un prieten la facultatea X la care elevul vrea sa dea ( si invata bine, asadar se asigura ca intra ) si pe langa admitere invata si materie de facultate, pentru ca ii da respectivul prieten cursurile. In felul acesta, nu o sa mai aiba stresul cu sesiunea si va putea fi mult mai "lenes" ca ceilalti dar cu rezultate ok si fara restante, nu va mai trebui sa spuna nu la petreceri etc.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

laughing mi se pare inutil, acu daca tu ai atata timp liber sa faci asta, n-ai decat. Dar oricum sa stii ca-n mare in sesiune e liniste ca nimeni nu prea are chef de iesit cand au examene. Iar materia poti s-o inveti si pe timpul semestrului adica imediat dupa ce iti e predata ca altfel inveti cand ti-e proaspat explicata. Asa o sa te uiti la cursurile alea si n-o sa intelegi ce se intampla.

| Catrice a răspuns:

Nu cumva vrei să-ți dai doctoratul la facultatea X când termini liceul?!

| raduspace10 explică (pentru Catrice):

Nu, dar e aiurea cand faci toate materiile alea in liceu gen istorie geografie etc cu care daca nu te duci pe ceva umanistic nu mai ai ce face.

| Crackman a răspuns:

Fa tu asa happy sa vedem ce iese.
Se invata inainte de sesiune, nu cu un an inainte. Nu impresionezi pe nimeni ( o sa intelegi)

| Antopuff a răspuns:

E o prostie. O sa iti dai seama cand ajungi la facultate. Se pot schimba si profesorii de la un an la altul d-apai cursul asa ca...nu