| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre Colegiul National Gheorghe Lazar din Bucucresti? Credeti ca acum a ramas doar numele de el?

3 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Exclus. "Lazar" a fost, este si va fi un liceu de prestigiu.
Ca argument sta multimea de oameni de valoare, ce au reusit in cariera, fiind absolventi ai acestui liceu.
Uite si promovabilitatea la bac-ul de anul trecut : 98, 92% adica aproape toti.

| ywar a răspuns:

In luna ianuarie a lui 2012 a avut loc decernarea in cadru festiv a certificatului SRAC de conformitate cu standardul international ISO 9001, colegiului national Gheorghe Lazar, ca o confirmare a implementarii cu succes a unui sistem de management al calitatii.
Colegiul National Gheorghe Lazar devine prima institutie din invatamantul liceal care au ales SRAC ca partener in demersurile de imbunatatire a performantei si calitatii serviciilor de educatie furnizate.
In prezent, SRAC este cel mai important organism de certificare din Romania, lider de piata, acreditat la nivel national si international, cu peste 5000 de organizatii certificate si circa 10.000 certificate acordate, intre care se regasesc institutii din invatamant precum: Universitatea de Stiinte Agronomice si Medicina Veterinara Bucuresti, Universitatea Nicolae Titulescu Bucuresti, Universitatea Tehnica de Constructii Bucuresti, Universitatea de Arhitectura si Urbanism "Ion Mincu" s.a.

| anonim_4396 explică (pentru ywar):

Nu am nevoie de "copy-paste "