| Mihai2345 a întrebat:

Ce parere aveti despre predictiile lui Nostradamus multe dintre ele sau adeverit, unul si cel care ma fascineaza pe mine este WTC(9/11) in care Nostradamus vorbeste despre "cerul in flacari(fumul care iesea din turnuri) ", "orasul nou (New York)" si "2 frati rapusi(turnurile gemene)". Nostradamus a prezis ca se va intampla in 1999(anul in care teroristi au inceput planul pentru darmarea turnurilor gemene) ce parere aveti chiar credeti ca prezicile lui sunt adevarate?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ma "uimeste" pe mine, este ca toate se potrivesc DUPA ce s-au intimplat. Nimic nu a fost descifrat inainte, nimic nu a fost prezis. Iar ce a fost prezis... nu s-a intimplat. Stai linistit. Preziceri "dupa", poate sa faca oricine.

| BlackWaltz a răspuns:

Sa şti ca oamenii au un talent uimitor de a "adapta" orice poezioara sau catren dupa un anumit eveniment. Nostradamus nu a spus nimic concret in catrenele sale, ceea ce le face extrem de interpretabile. "Orasul nou" putea sa se refere la alte sute de orase de pe continentul american sau din Australia, etc. "Prezicerile" astea se fac dupa ce au loc evenimetele propriu-zise.

| Duma_Robert_1993 a răspuns:

A fumat saracul ceva si nah a zis si el laughing