| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti referitor la faptul ca la facultatea de psihologie sunt mai multe femei decit barbati, si cum o sa se simta un barbat intre atitea femei? ma tem ca daca o sa intru la aceasta facultate o sa simti incomod intre atitea domnisoare si din partea altor persoane cum ar fi colegi de camera in camin, etc...
Nici nu stiu, poate acestea sunt doar presupunerile mele! si cineva o sa spuna ca o sa iti fie bine intre atitea femei, posibil!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E, faza tare este cu agatatul, la petreceri si toate cele bune ai noroc cu ele in rest depinde cum se poarta fiecare in parte.

| Leocerba a răspuns:

Nu avem un studiu al facultatilor din punctul de vedere al emotiilor pe care studentii si le trezesc unii altora, pe baza diferentelor de sex.
Problema ta ar trebui sa fie insa ca Romania nu are un studiu clar care sa evidentieze un clasament al celor mai inutile facultati, caz in care ai fi aflat ca Psihologia este suprasaturata de studenti care nu-si gasesc loc de munca dupa aia.
PS. Nu psihologia este inutila, ci nr mare de studenti la psihologie, care se fac ca scriu pentru ca dupa aia sa se planga ca n-au de lucru.
Sa nu spui ca nu ti-am zis.

| zahy a răspuns:

Psihologie asta inseamna ca acele dominisoare nu sunt chiar idioate. eu cred ca o sa fie nemaipomenit de bine. o sa te intelegi foarte bine. cred ca la facultatea de psihologie se intelege lumea cel mai bine.