| Aihao19 a întrebat:

Ce poti sa daci daca nu iei bacalaureatul? Voi ce ati daca ati fi in situatia asta? Te poti inscrie la o postliceala (oricare)fara bac?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De bac ai nevoie doar daca vrei sa te inscrii la facultate.
Fara bac ai deja liceul terminat, poti urma o postliceala sau sa ocupi orice loc de munca unde cerinta este liceul terminat sau mai putin.

| BlueDark a răspuns:

Mai mult de infirmier(a) la spitalul de la colt, nu ajungi.

| Nevroza a răspuns:

Dupa ce termini postliceala tot ai nevoie de bac, pentru a te angaja macar asistent. Nu ai ce sa faci fara bac

| 2EXA a răspuns:

Imprumuti niste bani si mergi in afara, in Anglia spre exemplu, se vorbeste engleza, ar trebui sa stii engleza, este o limba europeana si fara ea esti mort.Acolo sunt o gramada de posturi pentru studenti ft bine platite 1700 lire, si lira e 5 lei. Ia calculeaza.Ar veni 8.500 lei pe luna. Iti asigura cazare, tot si un loc de munca intr-un shop micut, pui produse pe rafturi, sau alte chestii.
Eu asta o sa fac dupa ce imi termin facultatea, o sa fac pe langa ceva, de ce nu, sau intr-o vacanta.

| bustamante a răspuns:

Poti face post liceala de asistent medical. Recomand sa iti iei bac-ul daca creierul poate.

| VreauSăIauBACul a răspuns:

Participă la concursul de aici, poate câștigi materialele (și iei BAC-ul) :
https://www.facebook.com/VreauSaIauBACul/