| mia100خوبصورت a întrebat:

Ce premiu as putea sa iau la scoala daca am media 10 si o colega are tot 10. Vom primi amandoua premiul I?

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca vede cineva de la scoala cum ai scris aici, poate se mai razgandeste si isi da seama ca nu prea le ai cu romana si, in concluzie, nu prea meriti vreun premiu.
( "iau", prezentul verbului "a lua", adica, NU se scrie cu liniuta!)

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Da, veţi primi amândouă premiul întâi.
Nu se va ţine cont de nimic să vă departajeze. Important este că aveţi media la fel.
Dacă mai sunt elevi cu media 9.90 de exemplu, şi ei vor primi amândoi premiul al doilea.
Apropo, felicitări! Ca să ai media 10 e ceva fenomenal.
Pa-pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil. Dar in functie de scoala, s-ar putea tine cont de absente, mediile la materiile de baza, etc, pentru diferentiere.

| vlady434 a răspuns:

Da.Dar s-ar putea sa gaseasca "nod in papura" si sa va departajeze pentru niste chestii marunte si stupide, cum ar fi absentele.Sau pur si simplu va vor da la amandoua premiul I.Succes.

| Mostesare a răspuns:

Of course! Nu se face nici o diferenţă.

| Svartedauden a răspuns:

La mine la scoala daca ai media generala 10, primesti premiu de excelenta. Nu cred ca e tine cont de cati au media 10. Eu zic ca o sa primiti amandoua premiul 1 sau excelenta.

| CostinBossdeBoss a răspuns:

Da, amandoua veti primi premiul unu care consta intr-o simpla diploma.