| BadJoker a întrebat:

Ce probe fizice sau dat anul trecut la liceul Militar Dimitrie Cantemir Breaza? Aceste probe se dau in fiecare an?

Răspuns Câştigător
| Alexandra2095 a răspuns:

Pai sau dat la fel peste tot si in fiecare an la fel.
Este proba traseului utilitar-aplicativ unde trebuie sa sari 2 metri din doua sarituri, sa arunci 4 mingi intr-o poarta, sa faci 8 tractiuni(la fete flotri),sa mergi in echilibru,saritura la capra,sotronul cu numere amestecate,saritura peste obstacol(peste lada), mers taras pe sub gard(adica pe saltele pe deastrupra fiind un grilaj metalic), sa iei 2 mingi in mana si sa ocolesti jaloanele si apoi alergare 50 metri. Dupa traseu urmeaza rezistenta 1 km.Cam astea sunt. Sper ca ti-am fost de ajutorhappy

| Cic_Diana_1998 a răspuns (pentru Alexandra2095):

Rezistenta 1 km in cat timp trebuie sa o faci?happyhappyhappyhappybig grinbig grinbig grin

| AlexA2013 a răspuns (pentru Alexandra2095):

In cat timp trebuie sa faci rezistenta?

| Rotaru_Razvan_1996_a8wp a răspuns (pentru AlexA2013):

In 4 minute la baieti si 4 minute si 30 de secunde la fete.