| horansgang a întrebat:

Ce profil credeti ca e cel mai bun la liceu? in afara de mate-info

5 răspunsuri:
| Anddreee a răspuns:

Toate pot fi bune si toate pot fi proaste. Fiecare profil e bun depinzand de cererile fiecaruia, daca esti bun la romana/limbi straine si vrei sa scapi de stiintele exacte, te duci la filologie, daca te pricepi la mate, fizica te duci la mate-info, daca esti pasionat de bio, chimie sau vrei la medicina, farmacie te duci la stiinte ale naturii.
Pe de alta parte depinde si de profesorii pe care ii ai, daca nu sunt ca lumea si nu predau ca lumea ca sa intelegi ceva de la ei deja nu mai este niciun profil ok. happy

| AFR81 a răspuns:

Stiinte ale naturii de departe. Cel mai echilibrat profil.

| Nirvanaaa a răspuns:

Stiintele naturii.te poti orienta dupa la ce facultate vrei, pentru ca faci cate putin din orice materie. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filologie

| addda2a a răspuns:

Toate sunt bune.Te duci la ce profil ti se potriveste.Sa zicem ca iti place chimia, biologia, fizica, geografie ..pai te duci la stiinte ale naturii. Daca iti place romana si limbile straine te duci la filo, iar daca iti place istoria, romana si civica te duci la socio. Poti deveni cineva indiferent de profil.Trebuie doar sa inveti.Eu de exemplu sunt la filologie.Bafta:*