| anonim_4396 a întrebat:

Ce profil trebuie sa urmez la liceu pentru a da la facultatea de management?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar trebui sa urmezi un liceu cu profil economic sau macar un profil real. La management, adica stiinte economice, vei face si matematica si alte chestii bazate pe "realitatea cifrica". Statistici, organizari.

| DenissA15 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu as vrea sa merg la mate-info.e bun?

| anonim_4396 explică (pentru DenissA15):

Da, este bun. Din cate am inteles vei face si ceva aplicatii pe informatica. Succes si sper sa-ti placa.

| DenissA15 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi mult.nu-mi prea place matematica dar alt profil mai bun in zona nu ii.

| DenissA15 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi mult...

| anonim_4396 explică (pentru DenissA15):

E important sa te gandesti la ceva ce-ti place. Daca ai inclinatii spre informatica de ce nu cauti o facultate de politehnica cu sectia de info-calculatoare sau telecomunicatii. Si daca in zona nu e ceva mai bun, nu ai avea posibilitatea sa mergi in alt oras? Nepoata mea, de 22 de ani a dat prima data la Stiinte Economice. Mergea cu scarba la facultate si dupa 1 an si un semestru a abandonat. Ulterior s-a inscris la Arte Plastice. Are un talent extraordinar, s-a remarcat printre colegi si in fata profesorilor. Ii place ceea ce face, enorm. Facultatea iti hotaraste viitorul. Desi in Romania asta nu e valabil. Bafta.

| ingerasmotat a răspuns:

Turism sau confectie si sigur intri tongue