| Madycu a întrebat:

Ce liceu (profil) trebuie sa urmez pentru a ajunge la Facultatea de Psihologie?

Răspuns Câştigător
| Lynna a răspuns:

Buna. Ca sa urmezi facultatea de psiho trebiue sa dai la filologie sau la stiinte sociale. Eu sunt la filo ( clasa a 9a ) si voi face la anul psihologie, se face doar in clasa a 10a. Din cate stiu eu, ca sa intri la psiho trebuie sa dai un examen din materia din clasa a 10a. Bafta.

| Madycu explică (pentru Lynna):

Ai putea sa imi zici daca la filo este freu sau usor?

5 răspunsuri:
| vldut a răspuns:

Ştiinţe sociale sau filologie

| Madycu explică:

Lynna ai putea te rog sa imi zici cum este la filo? Este greu sau usor?

| Lynna a răspuns (pentru Madycu):

La mine in primul semestru a fost foarte mult de invatat. Acum parca nu mai e chiar asa. Trebuie sa inveti la istorie si geografie ( dai teza la una din astea, eu am dat la istorie, a fost mai usoara materia ), romana ( binainteles) limbi straine, unde dai si teza ( la LM1 adica limba moderna 1, depinde de ce ai facut in generala, de exemplu eu am facut franceza dn clasa a 3a si engleza din clasa a 5a, deci am LM1 franceza si la asta dau teza, dar la inscriere poti sa faci o cerere si sa ai LM1 ce limba doresti), mai dai teza la latina, asta e putin mai grea, dar depinde si de profesor. La stiinte sociala nu se da teza la latina, se da la logica, o materie care mie mi se pare foarte grea, eu am 2 ore, iar cei de la sociale a 3 pe saptamana. Daca mai ai nevoie de vreo informatie, intreaba-ma.

| madda1320 a răspuns:

Aproape oricare