| ionuku a întrebat:

Ce propozitii subordonate NU se dau la evaluarea natioanala lb romana?

Răspuns Câştigător
| Madsss a răspuns:

Ai doar SB PR AT CD CI si circumstantialele de timp, loc, cauza, mod si scop.

4 răspunsuri:
| TwiSt1997 a răspuns:

Se dau propozitii cu orice fel de subordonate sad.Si eu dau marti evaluarea la Lb.Romana.Invata-le pe toate.

| ionuku explică (pentru TwiSt1997):

Mdaaa stiu am gasit ceva ce zicea ca, concesiva si consecutiva nu se dau

| Madsss a răspuns (pentru ionuku):

Concesiva si consecutiva. E adevarat, astea nu se dau

| ionuku explică (pentru Madsss):

Mersiii

| Madsss a răspuns (pentru ionuku):

Ai doar SB PR AT CD CI si circumstantialele de timp, loc, cauza, mod si scop.