| FeliciaAndreea1 a întrebat:

Ce materii se fac in clasa a 8a si ce rechizite sunt necesare? Chimia e mai grea? (:

Răspuns Câştigător
| Glimoire a răspuns:

Pai,in primul rand, o sa-ti trebuiasca doar o trusa de geometrie...nimic altceva.
Materia o sa fie asa si-asa,mai greu va fi la romana si la mate.
Dar ai grija,cand iti da formulele la mate sa la inveti imediat,ca te ia naiba daca nu le sti la examen.
La fel este si la romana,invata apartenentele foarte bine si incearca sa lucrezi multe argumentari.
In primul semestru,mai greu e la algebra,faci radicalul,E(x),F(x),etc.
Iar in al doilea e mai greu la geometrie,faci trunchiul de con,de piramida(invatale bine ca-s grele).
La romana singurul lucru mai greu este analizatul propozitiilor.(si nu ma refer la luatul unui cuvant si zici ce este,nu,trebuie sa-l desparti enuntul, sa zici ce este de exemplu subiectiva, completiva, etc.)
In rest mai dai de greu la chimie, si la latina eventual.
Ai grija sa nu freci menta tot semestrul, si invata cat timp informatia este calda.
Si trage bine la note(eu am media 5-8 de 9.94)
Cam atata trebuie sa stii, si distreaza-te cat mai poti cu colegii(in limitele bunului simţ)
Luni am si eu examenul asa ca te las happy
Sper ca ti-am fost de folos happy

8 răspunsuri:
| Tinna666 a răspuns:

Chimia de clasa a 8a mi s-a parut cea mai frumoasa si usoara..cam atat iti pot spune..au trecut ceva ani de atunci..bafta la examen happy

| FeliciaAndreea1 explică (pentru Tinna666):

Merci, dar abia acum trec a8a (:

| FeliciaAndreea1 explică (pentru Tinna666):

Merci! Chimia de clasa a8a e mai usoara ca cea de clasa a7a?

| Tinna666 a răspuns (pentru FeliciaAndreea1):

Sincera nu imi aduc aminte ce am facut in clasa a7a laughing in a8a stiu ca faceam ceva probleme usoare si niste reactii usoare happy chiar mi-a placut chimia in a8a,am si avut un prof de treaba..iti pot spune ca, chimia din a9a a fost cea mai urata laughing dar in orice caz, nu iti face griji, totul o sa fie ok, nu e asa grea clasa a8-a kiss bafta la examenul ce vine asa de repede happy

| Anna121 a răspuns:

Faci aceleasi materii ca si in clasa a 7-a, plus limba latina.

| Ayakawelwel a răspuns:

Faci aceleasi materi + latina, chimia nu e asa grea

| DarkOnix a răspuns:

Aia de a saptea e de **** rau (chimia)si din cate stiu mai faci şi latina. Sper sa fie mai usoara anul viitor...