| Jurnaldedecembrie a întrebat:

Ce rol are gelozia intr-o relatie? Cum credeti ca se poate "vindeca"?

7 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Pe de o parte,daca cineva e gelos pe persoana iubita insaemna ca o iubeste foarte mult. Pe de alta parte,daca o iubeste foarte mult,nu trebuie sa fie gelos, deci, nu e nici de bine nici de rau happy

| Biu90 a răspuns:

Cred ca gelozia vine din dragoste si dupa parerea mea remediul e increderea pe care unul trebuie sa o arate celuilalt...

| AlexanderChristianFenty a răspuns:

Prin incredere reciproca si comunicare(multa, de orice fel)

| freehugs a răspuns:

Nu cred ca se poate vindeca,stii cum se zice ca gelozia e o boala, de la ea pornesc violenta si altele. Unii spun ca gelozia poate fi o dovada de iubire, poata ca e dar intr-o mica masura.Totul tine de incredere si respect intr-o relatie, trebuie doar sa stii cui le oferi happy

| shakira_5160 a răspuns:

Gelozia se vindeca doar daca i demonstrezi persoanei respective ca o iubesti cu adevarat si ca nu o inseli sau ceva de gen ce ar putea sa o faca sa creada ca nu mai tii la ea\el

| midiots a răspuns:

Prin simpla incredere!

| Pιxxιε a răspuns:

Gelozia.Pai.Esti gelos atunci cand te simti dat la o parte,sau presimti ca prietena ta place, sau chiar are pe altcineva.Dar si invers, adica sa vezi ca altcineva o place.Rolul ei este categoric de a rupe relatii.Foarte important e sa stii ca atunci cand esti tu sau este ea geloasa pe cineva careia ii acorzi/acorda mai multa atentie inseamna fara doar si poate ca o iubesti sau te iubeste. Si sa stii ca nu prea exista relatii in care sa nu intervina gelozia, oricat de neinsemnat ar fi motivul.Remediu? Pai.cunoasteti'va mai bine,discutati,si veti gasi o solutie.E important sa incepeti discutia frumos, calm, si sa decurga asa pana la rezolvare.Pentru ca sansele sa va certati cresc extrem de mult daca incepi direct cu:''Cum ai putut sa'mi faci asta.De ce m-ai inselat'' sau ma rog.De ce te uiti dupa Gigel.
Sper ca te'am ajutat!happySucces!