| DoomNEzeu a întrebat:

Cum credeti voi va se manifesta gelozia?

Răspuns Câştigător
| danutzyscorpyon a răspuns:

Bn si usor laughing

13 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu sunt cam geloasa. Dar asta numai daca am motive. laughing
Cum o manifest?happy Imi ignor iubitul, nu mai vb asa mult cu el si daca ma invita pe undeva, ii sp ca am treabalaughingPana isi da seama si ma impacahee hee

| Cryssy a răspuns:

Gelozia apare atunci cand nu ai incredere in partener.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Gelozia distruge totul e o boala care nu se trateaza la medic.Aceasta genereaza conflicte in familii si chiar tragedii. Abia cand toti cei dragi te parasesc iti dai seama cit de mult ai gresit, dar e tarziu si foarte greu sa o ei de la capat.

| yuli10 a răspuns:

Gelozia se manifesta atunci cand nu ai incredere in partener si difera de la caz la caz. unii se supara, altii se panicheaza, altii raspund cu acceasi moneda.
mie personal mi se pare un sentiment care nu prieste unei persoane pentru ca devine stresata si paranoica, dar eu in general nu sunt geloasa sau incerc sa imi stapanesc astfel de porniri tongue

| Ruxyana a răspuns:

Gelozia se naste din iubirehee hee
eu sunt incapatanata si recunoasc greu cand sunt geloasa...(uneori fata si comportamentul ma dau de gollaughing.)

| liliana83 a răspuns:

Uneori sa fii gelos e bine. dar nu exagerat.inseamna ca iubesti mult si ai vrea si tu la randul tau sa fii iubit asa cum tu.....si daca nu esti macar un pic gelos atunci nu ai sentimente fata de persoana care imparti si binele si raul.

| Marry:X a răspuns:

Gelozia e pentru oamenii prostibatting eyelashes... intelegi u esentahee hee

| frumusica80 a răspuns:

Sti ceva ar trebui sati schimbi numele faci un mare pacat cu numele asta.pa

| Abcfunny a răspuns:

Nu stiu cum sa-ti explic dar cand parteneru/a iti spune ca a vazut un tip/a misto pe strada sau vb cu una/unu pe mess. e starea aia de "vai ce`i fac cand il/o prind"
astai starea mea "cei al meu. e doar al meu!"

marya1303 si ar trebui ca noi"gelosii" sa ne simtim jigniti?

| ღ♥√εđεŧtą ♥ღ a răspuns:

Depinde...eu cand sunt geloasa nu-l bag p prietenul meu in seama sh incep sa ma dau la altii...sh stiu ca nu fac bine... dar mno...asta e...

| DoomNEzeu explică:

In slow motion

| tremuriciiuliana a răspuns:

Depinde de caracter alti tin in ei alti se cearta intruna alti se bat si alte cazuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de la caz la caz. Unii sint mai mult gelosi si pot fi agasanti, sau chiar violenti, altii sint mai putin gelosi. Ii incearca sentimentul, dar nu fac mare caz din asta.