| cristiancatalin a întrebat:

Ce sa aleg Stiinte Politice la SNSPA sau la Universitate?

2 răspunsuri:
| cornelmircea1980 a răspuns:

Universitate

| denisamihaela a răspuns:

Sincer nici una nici alta. Eu am optat pentru o facultate privata si sunt foarte mulțumită. Din cate am înțeles la facultățile de stat profesorii sunt foarte stricți. Daca vrei sfatul meu Stiinte Politice gasesti la Dimitrie Cantemir de exemplu. Este o facultate foarte buna si taxa este de 2700 de lei pe an.
La Universitate stiu ca taxa e undeva la 3100 lei. Crede-ma ca la privat este mult mai lejer, eu am ales o facultate privata pentru ca ei sunt mult mai relaxați si nu se tine seama prea mult pe prezenta. Eu si lucrez in paralel si pot spune ca poti imbina cu ușurință si facultatea si jobul. Mult succes iti doresc!