| CMGeorge98 a întrebat:

Ce se intampla daca ai lipsit de la Laboratoare(facultate)?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Vorbește cu profu, ori rezolvi prietenește ori te pune să recontractezi, adică anul următor pe lângă materiile din anul curent trebuie să mergi și la laboratoarele lui + i le plătești

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Depinde de fiecare facultate in parte. Ar trebui sa recuperezi, altfel nu te incheie la laborator si la unele nu te baga nici in examen. Dar cum am zis, depinde de fiecare facultate in parte.

In general se pot recupera prin saptamana 13-14.

Bafta si spor.

| Wr3nch a răspuns:

Depinde de prof si cate absente ai. Poate sa iti scada din nota finala, sau sa nu te primeasca in examen. Sau nu faca nimic, dar asta nu prea se intampla.

| Furnicuta000 a răspuns:

Le recuperezi cu alta grupa sau singur (asta daca e proful dragut). In principal daca nu ai toate laboratoarele nu poti intra in examen.

| goguPatent a răspuns:

Daca ai noroc le poti recupera.
daca nu ai noroc repeti obiectul la anul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebi daca poti recupera cu alta grupa, unii profesorii nu te baga in examen daca nu ai prezenta la toate laboratoarele

| cosmin1324 a răspuns:

Depinde de facultate, la poli daca ai maxim 2 absente le recuperezi la finalul semestrului, la 3-4 dai cate 50 de lei pentru doua din absente, peste 4 absente recontractezi materia.

| AdorDresurile a răspuns:

Depinde de profesor, unii tin cont de prezentele de la laborator, altii nu. Recomandat este sa nu lipsesti, daca vad ca ai fost mereu prezent acolo, poate te mai ajuta la examen cu cateva sutimi sau un punct