| CMGeorge98 a întrebat:

Ce se intampla daca am o absenta la laborator si seminar, la facultate?

8 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Vezi in fisa disciplinei (ar trebui sa fie pe site) care sunt conditiile de intrare in examen, in general prezentele conteaza doar pentru intrarea in prima sesiune. Activitatile didactice pot fi in genral recuperate cu alte grupe in aceiasi saptamana (gen sa prinzi aceiasi materie).

PS: Stiu ca la seminarii majoritatea materiilor nu cer 100% prezenta dar la laboaratoare e posibil sa se ceara asa ca vezi daca e cazul, si daca e vezi cum poti recupera.

| CMGeorge98 explică (pentru RoCkKiD):

Mdeah, am lipsit de 2 ori la acelasi laborator pentru ca nu am conexiune buna la net si app, totul se face online

| Catrice a răspuns:

Pici.

| Furnicuta000 a răspuns:

La seminarii poti lipsi macar o data. Dar daca lipsesti de la un laborator trebuie sa il recuperezi, cu alta grupa

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Va trebui sa repeti tot din clasa 1.

| WhiteLife a răspuns:

Trebuie neaparat consultata fisa disciplinei sau cerintele spuse de profesor la inceputul anului, pentru ca difera de la un prof la altul chiar in cadrul aceleiasi specializari. La cursuri se mai poate lipsi, dar la seminarii se face prezenta si unii profi iti dau un punct in plus daca ai toate prezentele. La laboratoare iarasi depinde, la noi ce cer maxim 3 absente recuperate (ori in aceeasi saptamana cu o alta grupa, ori inainte de sesiune in saptamana de recuperari), altfel nu intram in examenul de curs. Intreaba colegii din grupa sau seful de an.

| Cksihja a răspuns:

La seminar nu contează dar la laborator faci recuperare fie vii cu altă grupă fie faci la sfârșitul semestrului dacă nu reușești astfel.

| Laurie3 a răspuns:

Sunt la facultate si nu am intels o chestie, daca ajung in timpul decursului unei ore de seminar si s-a facut deja prezenta mai mi se pune absenta sau se sterge cat timp ajung in timpul seminarului