| ZaDar101 a întrebat:

Ce se intampla daca am o medie neîncheiată (Nu la romana sau mate) doar pe semestrul I?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei fi ascultata in primele 4 luni din sem.II pentru a obtine numarul de note necesare pentru incheierea mediei pe sem.I, conform Regulamentului-cadru de organizare şi funcţionare a unităţilor de învăţământ preuniversitar, aprobat prin Ordinul MENCS nr. 5079/2016, citez:
"ART. 129.(1) Elevii declaraţi amânaţi pe semestrul I îşi încheie situaţia şcolară în primele patru săptămâni de la revenirea la şcoală.
(2)Încheierea situaţiei şcolare a elevilor prevăzuţi la alin. (1) se face pe baza calificativelor/notelor consemnate în rubrica semestrului I, datate la momentul evaluării."

| sierra1 a răspuns:

Păi școala nu e gata. Încă

| Cameliapantiru a răspuns:

Vei fi ascultat/ă și/sau vei primi teste de evaluare la acea materie în primele două săptămâni ale semestrului al doilea (evident, din materia semestrului I).

| Iasminai700 a răspuns:

Trebuie sa reiei la acea materie in semestrul 2 sa ai note destul de bune pentru a trece. daca nu le obții poți rămâne corigent

| Nostal a răspuns:

Pai depinde.
Daca ai media 4 pe primul trebuie sa ai 6 pe al 2 lea
In principal media de pe astea 2 semestre trebuie sa fie 5