| Question114 a întrebat:

Buna! Stiu ca medie ramasa neincheiata pe semestrul 1 se va rezolva in primele 4 sapt ale semestrului 2. Ce se intampla daca media nu este incheiata nici in cele 4 saptamani?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul expus vei fi amanat si pe an si va trebui sa sustii examinare la respectiva materie, cu o proba scrisa si una orala, inainte de examenele de corigenta. Media la aceasta examinarea va fi media anuala la respectiva materie. Daca nu obtii media de cel putin 5 vei sustine examen de corigenta.