| mrrRobert a întrebat:

Ce se întâmplă dacă rămân cu media neîncheiată pe tot acest an școlar la Educație fizică și sport? Practic nu am cum să fac sportul din cauza unor probleme medicale și nu am cum să știu care sunt acele probleme medicale, este o situație grea cu mine la ora aceasta...

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Poti ramane corijent!
Si daca nu-ti dai corijenta sa iei medie peste 5, poti ramane repetent.

Daca ai o problema medicala, atunci ar trebui sa ai scutire medicala de la medic sau daca este o boala care te incapaciteaza fizic pe o peiorada lunag de timp, atunci este nevoie de scutire medicala de la Comisia medicala.

Pentru probleme medicale inchipuite sau inventate (deoarece spui: "nu am cum să știu care sunt acele probleme medicale"), nu se dau adeverinte medicale si nu se motiveaza absentele de la ora de sport.

| mrrRobert explică (pentru Violleta2022):

Corigența este teorie sau practică?

| Violleta2022 a răspuns (pentru mrrRobert):

Corijenta poate fi atat la materiile cu teorie cat si la practica, fiecare obiect avand notele si mediile lui si tu poti ramane corijent daca ai absente sau note sub 5, la unul sau mai multe obiecte.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei fi amanata si vei sustine un examen.
Ca sa n-ai probleme ar trebui sa obtii o scutire de la efort fizic, daca chiar ai probleme de ordin fizic.

| sierra1 a răspuns:

Nu se mai dau note și deci nici medii. Treci oricum - cu sau fără scutiri și adeverințe medicale

| mrrRobert explică (pentru sierra1):

Asta știu și eu dar doamna profesor mi-a spus că mă lasă cu media neîncheiată și nu știu ce să zic

| sierra1 a răspuns (pentru mrrRobert):

E vrajă (ce să zică săracu'...) - așa cum am mai spus, nu se dau note deci nici medii!

| AnaaMariaaaT1 a răspuns:

Ramai corigenta, daca e o problema medicala ar trebui sa mergi la doctor ca sa te scuteasca de ed fizica si nu mai trebuie sa ai note