| 0PopaPorno a întrebat:

Ce se invata la profilul mate-info in afara de programare? P.S. E chiar asa de greu la acest profil cum se spune?

5 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

La info nu o sa faci altceva in afara de programare:c++/pascal pana intr-a 12-a cand se fac bazele de date:Oracle.
Faci mate m1 care e greu si o sa faci chimie c1, fizica f1, romana nu mai zic, o limba straina intensiv ca dai bac la ea. daca vrei sa fi intensiv la 6 materii, da la mate-info. daca te descurci foarte bine, atunci o sa-ti iei diploma usor.e cel mai bun profil pentru ca esti pregatit foarte bine aproape la toate materiile si poti merge oriunde la facultate ca o sa te descurci.

| monstrulet a răspuns:

Daca nu-ti place/nu te descurci la mate, info, fizica, normal ca o sa ti sa para naspa.

| frikk a răspuns:

Hmm daca nu mi te pasioneaza da este foarte greu... acum daca te pasioneaza este usorbig grin
PS: nu incerca sa faci ceva fortat ca nu o sa meargawinking

| FetitSa a răspuns:

Eu sunt la mate info intensiv info. Orele sunt ok, informatica e frumoasawinking e multa logica si. matematicahappy. in afara de programare faci limbaj html si Microsoft officebig grin la o ora "tehnologia informatiei si comunicatiei". :d succes :*

| colorsofworld a răspuns:

La liceu partea de programare nu e extrem de grea, intr-adevar daca nu ai o pasiune pentru asa ceva nu iti va placea, e mai mult de tocit, pe langa programare, partea de programare e informatica, eu am mai avut o alta materie am uitat cum era scrisa in orar si la aceasta materie invatam sa lucram in MS Office, tot la informatica vor fi si baze de date, alte materii predominante: matematica (un pic mai avansata decat la alte profile), fizica, si bineinteles, limbi straine, lb romana, istorie geografie etc.