| anonim_4396 a întrebat:

Cind putem spune ca forta ascensionala este egala cu forta gravitationala?

Răspuns Câştigător
| problematic a răspuns:

Cand corpul supus acestor forte pluteste, fara a urca sau cobori. practic, sta unde-l pui.

5 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Atunci cand Pamantul si Cerul isi disputa omul; tarana se intoarce in tarana, spiritul urca spre cer si omul dispare. Spre a veni din nou sau spre a nu se mai intoarce niciodata. Dupa credinta...

| Pomar a răspuns:

Atunci cand iei un obiect si il poti pune oriunde vrei u in cele trei dimensiuni si el ramane acolo ( atata tim cat asupra lui actionezaza doar aceste 2 forte) big grin

| Pomar a răspuns:

Cand poti pune un obiect oriunde vrei u si el ramane acolo (atat timp cat asupra lui actioneaza doar astea 2 forte)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

April ai ramas vesnica visatoare indragostita love struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce este forta ascensionala?