| Weeedha a întrebat:

Cine ati vrea voi sa fie Ministrul Educatiei? Folositor fiecarui raspuns!:X

Răspuns Câştigător
| Dreamer a răspuns:

Fostul meu diriginte, Ion Balanica, din pacate este prea batran saracul, si bolnav...nu stiu ce ar mai putea schimba in sistemul de invatamant.

PS: a fost, este si va ramane probabil cel mai bun profesor de matematica care m-a dascalit.

9 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Sincer,un profesor unviersitar peste ce avem in Romania...ca nici decanii sau rectorii nu sunt prea iesiti din diagrama cand vine vorba de mici atentii.As opta ori pentru Andrei Marga, care a mai fost prin 2000 sau chiar un profesor bun din strainatate ca asa nu prea o mai ducem mult.Dar daca mi-ar fi posibil l-as invia pe Moisil. laughing Genial om.

| AlAndalus a răspuns:

Mihai Bendeac! :X

| Psihiatra a răspuns:

Oricine.doar sa`si duca munca la bun sfarsit si sa`si merite titlul

| Weeedha explică:

@eve, suntem cam de aceeasi parere. Cu toate ca am 17 ani! >big grin

| PsychSţev a răspuns:

Oricine ar fi, degeaba. Observ că în ziua de azi nu mai ştie multă lume ce e aia "educaţie". laughing

| ΞJustΞмэΞ a răspuns:

Sincer, nici nu stiu straight face Funeriu vine cu niste idei comuniste... cica sa se faca ca pe vremea lu' mama cu trimestre si mai zice si Boc sa lungeasca vacanta de iarna si sa o scurteze pe ce-a de vara. Asta cred ca e cea mai imbecila lege pe care o vor alege acesti "politicieni" in sistemul invatamantului. Acum sa-ti raspund la intrebare, as alege-o pe doamna mea profesoara cu care fac limba si literatura romana, doamna Cantaragiu. Imi pare ca ii mentionez numele fara permisiunea ei, dar ea ne-a dat o lectie politica intr-o ora de-a dansei foarte buna si mi-a marcat existenta ca romanca. Credeti-ma ca atunci cand voi creste, dusa voi fi din Romania si daca oamenii cu care ma voi intalni unde ma voi duce, le vor spune ca sunt austriaca. Sincer, mi-e rusine in ce tara am ajuns sa locuin sad
Nu vedeti oameni buni? Se alege praful de tara asta sad

Imi pare rau ca am dat un asa comentariu negativ, dar gandirea mea de adolescenta la 14 ani asta imi zice.

@Dreamer ai dreptate. Oamenii ce au lucrat in invatamant si au ani buni petrecuti la catedra pot sti cel mai bine ce inseamna invatamantul romanesc. Rusine sa-i fie cine a dat "Nefolositor" la comentariul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cineva care sa fie in stare de functia lui si sa procedeze corect in ceea ce face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice care merita titlul de ministru al educatiei.

| Gentleman_2265 a răspuns:

E o ea, si o sa fie.