| georgexxl a întrebat:

Cine credeti ca conduce lume, ce parere aveti despre familia Rockefeller

4 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Masoneria respectiv masoni,si Rokefeler este mason,si aproape ori ce savant,sefi de state, bancheri, etc oamenii puternici ai lumii fac parte din aceasta micare.Intra pe net si cauta si te vei convinge.Bafta

| baal24 a răspuns:

Nimeni nu "conduce" literalmente intreaga lume, dar corporatiile, bancile si anumite organizatii supranationale exercita disproportional de multa influenta la nivel global. Fortele "nevazute" ale capitalului si ale pietei au mai multa putere decat ar putea visa vreodata o societate secreta. Rockefellerii sunt o familie bogata care a avut un mare cuvant de spus in istoria Americii, dar rolul lor este mult supraevaluat de teoriile conspiratiei. Citeste istorie si politica din surse respectabile, si incearca sa privesti critic si analitic orice afirmatie cu iz conspirationist.

| AliceThai a răspuns:

Rockefeller sunt unii, dar mai sunt multi altii bogatasi care cam fac legea peste tot. Mai sunt Rotschild, de exemplu.
Uite, vezi aici http://atat.ro/comunitati/noua-ordine-mondiala/ filmele Zeitgeist daca vrei sa afli cum "se'nvarte" lumea :)

| georgexxl explică (pentru AliceThai):

Mersi daca sti ceva tradus as vrea iti dau funda ok