| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi spune si mie un model de cerere pentru motivarea absentelor? cel mai bun primeste funda!

Răspuns Câştigător
| dany3la a răspuns:

Stimate/a doamna diriginta(diriginte)
Subsemnata/ul...(Numele unui parinte), mama(tatal) elevului/elevei (Numele tau) din clasa(a cata esti), scoala(la ce scoala esti si de unde).
Va rog sa-i motivati absenta fiului meu pe motiv de "sanatate".

Cu stima si respect(numele parintelui)
(Data) (Semnatura parintelui)

4 răspunsuri:
| KiddFaraSentimente a răspuns:

Cum au spus si ceilalti, pui pe cineva sa scrie un bilet in numele mamei sau a tatalui tau. laughing
Sau mituiesti un doctor sa-ti dea scutire. laughing

| aia a răspuns:

Domnule director/doamna directoare
subsemnata***din clasa***va rog a.mi motiva absentele din data...din cauza unor probleme personale...
cu stima,(semnatura)sper ca te-am ajutat si eu am dus azi o cerere la director tot pentru absentelaughing si am scris exact ce ti-am zis si tiehappy

| SimonaSymo a răspuns:

Puneti un prieten sa scrie o scrisoare dirigintei/dirigintelui.ex: subsemnatu(numele tau) a lipsit in data de. deoarece.(a fost la medic, i-a fost rau, etc.)...si jos semnatura parintelui/tutorelui/prietenului. sper ca te-am ajutat... funda?

| Cocodrilo a răspuns:

Domnule Director,

Subsemnatul Claudiu Scorpyon, elev in XXX, in nemernicia mea am cutezat sa absentez de la un numar de YY ore de curs care s-au tinut in Scoala ce cu Onoare o conduceti.

Prin prezenta cer motivarea tuturor absentelor mele comise cu voie sau fara voie. Mai mentionez ca nu am fost motivat suficient pentru insusirea pretioaselor cunostinte dar ca in viitor dupa motivarea absentelor voi fi motivat.

Cred ca sunt intru totul si in asentimentul parintilor mei care in nici un caz nu trebuie sa ia cunostinta de chiulul meu de toate zilele.

Onoare Invataturii,
SS descifrabil
Localitatea XXX 5 mai 2011.