| tz_6238 a întrebat:

Hello! happy De vreo 20 de minute tot caut o cerere pentru motivarea absentelor la liceu si nu gasesc. Mi-ati putea da un model, va rog? big grin Thx! :*

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Vezi ca am gasit un model de formular
http://portal.ctcnvk.ro/formulare/CERERE%20MOTIVARE%20ABSENTE.doc/view

3 răspunsuri:
| Helăăău a răspuns:

O cerere?
De obicei unul din parinti face o cerere pe o foaie alba a4, cu titlu alineat chatterbox in care sa scrie Domnule director / d-na diriginta, subsemnatul x domiciliat in orasul x, doresc invoire ficei /fiului meu x, in data de x, din motive personale/ de sanatate. etc.

| EU1139 a răspuns:

Pe ideea asta mergi tu? Daca nu s-a simtit bine, nu a putut sa mearga la scoala din diferite motive.e proasta? Draga numar natural, mentalitatea ta e proasta in cazul asta.

| liiinux a răspuns:

Catre Domnul/Doamna director/directoare,

Eleva/Elevul _______ ________ din clasa a __ -a _ eleva a scolii/colegiului/liceului ___________ din orasul _____ absenteaza in ziua de _______ pe motivul ca _______/din motive personale.

Semnatura,

Va multumesc.