| nycoleta1995 a întrebat:

Cine ma poate ajuta sa explic aceasta figura de stil "sa smulg un sunet din trecutul vietii"

6 răspunsuri:
| crystynel23 a răspuns:

prin aceasta metafora, reiese dorinta puternica de a-ti retrai trecutul, de a auzi ceva ce te-a atras, incat esti gata sa-l furi din mainile nemiloasa ale timpului

| Psihiatra a răspuns:

E metafora personificatorie daca nu ma insel

| 84738493 a răspuns:

Sa imi amintesc si sa pot trai din nou macar o parte din acele frumoase clipe ale tineretii si copilariei! SPER CA TI-AM FOST DE AJUTOR! PWP!

| X a răspuns:

Cat imi placeau figurile de stil si sa le explic.Viata e ca o adiere, un sunet trece fara sa iti dai seama si cate odata iti doresti ca sa nu fi trecut asa repede

| SpecToras a răspuns:

Este img dinamica img tactila igm auditiva funda

| Emy_4433 a răspuns:

Adica sa-ti amintesti ceva din trecutul vietii...o amintirebig grin